Haber

Pakistan’da siyasi parti kongresinde patlama: 42 ölü, 80 yaralı

– Pakistan’da siyasi parti kongresinde patlama: 42 ölü, 80 yaralı

İSLAMABAD – Pakistan’ın Hayber Pakhtunkhwa eyaletinde siyasi parti çalışanlarının katıldığı kongrede meydana gelen patlamada 42 kişi hayatını kaybetti, 80 kişi de yaralandı.

Pakistan’ın Hayber Pakhtunkhwa eyaletine bağlı Bajaur bölgesinde siyasi parti çalışanlarının katıldığı kongrede patlama meydana geldi. Patlamada Cemaat Ulema-e-İslam-Fazl Partisi yerel lideri Mevlana Ziyaullah’ın da aralarında bulunduğu 42 kişi hayatını kaybederken, yaralanan 80 kişinin Timergara ve Peşaver şehirlerindeki hastanelerde tedavi altına alındığı açıklandı. . Patlamanın kongre binasında meydana geldiği belirtilirken, polis olay yerinde inceleme yaptı. Patlamanın nedeni henüz açıklanmadı.

“Bajaur’a bir saldırı”

JUI-F lideri Hafız Hamdullah yaptığı açıklamada, bugünkü kongreye bazı kişisel sorunları nedeniyle katılamayacağını belirterek, “Patlamayı şiddetle kınıyor ve arkasındakilere bunun terör olduğu mesajını vermek istiyorum. insanlığa ve Bajaur’a saldırı.”

JUI-F’nin birincil hedef olmadığını hatırlatan Hamdullah, patlamanın araştırılmasını talep ettiğini belirterek, “Meclis’te bununla ilgili sesimizi yükselttik ama herhangi bir işlem yapılmadı ve çalışanlarımız hedef alınmadan bu olay yaşandı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu